Prawo do odstąpenia od nowo zawartej umowy wynosi 14 dni od jej podpisania...także polecam
Możesz odstąpić od umowy, bo nie odpowiadają ci warunki - wolny internet. I następnym razem nie wysyłaj ojca samego
Niektórzy ze starszych roczników tak mają, chociaż młodszych też takich znam. Np. zakładają konto w banku, którego siedzibę mają najbliżej siebie, nie ważna oferta itp. ma być blisko, a po założeniu konta drugi raz tam już nie zaglądają :-)
z podobnych powodów zerwałem taką umowę w trakcie jej trwania , najpierw wysłałem kilka reklamacji listem poleconym żeby mieć podkładkę w razie ewentualnych sporów a później zerwałem umowę w trybie natychmiastowym co dostawca internetu przyjął raczej ze zrozumieniem bo na tym sprawa się skończyła
Zawartej na odległość, a nie każdej nowozawartej. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
No zerwać sobie można, jasne, ale trzeba się liczyć z karą umowną. Jedynym wyjsciem jest ew. reklamowanie usług, ale jeśli w umowie jest mowa o 5 mbit/s i tyle chodzi, to reklamacja nic nie da, bo jest niezasadna. Tak ze, no sorry i współczuję opce.
Twój staruszek to niezły dzban
Dostawca mi napisał że przy podpisywaniu "w lokalu"nie można odstąpić od umowy nawet jeżeli to było dzisiaj...
Więc... YAFUD znowu
providerzy internetowi robia taki trik ze predkosc deklarowana przez nich to predkosc maksymalna. nie gwarantuja pelnej przepustowosci. jesli chcesz nitke z gwarantowana predkoscia to musisz duzo wiecej zaplacic.
generalnie jest to okej, bo specyfika sieci komputerowych jest taka ze naprawde trudno i drogo jest zagwarantowac pelna przepustowosc. ale oczywiscie istnieja janusze biznesu ktorzy wykorzystuja to aby na umowach miec niebotycznie wysokie liczby a w realu jechac na zalosnych, ledwo przepuszczajacych pakiety kablach.
wiec na umowie moze byc nawet 10 bazylionow bitow na nanosekunde. jesli tylko nie ma gwarancji ze zawsze taka predkosc bedzie osiagalna, to niemozliwosc dobicia do tej predkosci nie moze byc podstawa do zerwania umowy.
Od każdej umowy można odstąpić, tylko trzeba liczyć się z karą (którą powinien zapłacić nierozważny staruszek;)). Jeśli firma nie pozwala ci zerwać umowy (nawet z uwzględnieniem kary) zgłaszasz do urzędu ochrony konsumentów
to jest zerwanie umowy i naleza sie wtedy faktycznie kary. odstapienie to jakby uznanie umowy za niebyla, wtedy zadnych kar nie ma. https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/
niestety prawo jest tak skonstruowane ze optymalna sciezka jest zawsze zawierac umowy na odleglosc lub chociaz jeden metr przed wejsciem do budynku siedziby firmy.
...to jest nie do końca tak. Po pierwsze: rozporządzenie UE 2015/2120 (MAX, MID, MIN);po wtóre, jeśli ISP oferuje różne prędkości, np 10, 20, 50, 100;ty podpiszesz na 100, a wyciąga 40 (czyli mniej niż z z niższego pakietu), to też jest powód do skargi/reklamacji/rozwiązania umowy.
...gorzej, jeśli podpisał na 256kb/s :)
Ale zmieniły się także przepisy że średnia prędkość nie może być niższa niż 80% maksymalnej czy coś takiego - nie pamiętam dokładnie ile procent to było.
@13 @13 ok, byc moze. moja wiedza na ten temat faktycznie pochodzi sprzed wielu lat i moglem przegapic zmiany w prawie. w takim razie trzeba udokumentowac powolny internet i mozna zrywac umowe. zalecam zapoznac sie z poleceniami tracert oraz ping, bo same speed testy dostawca internetu moze odrzucic twierdzac ze to wina wewnetrznej sieci lub kompow uzytkownika.
co zreszta zasadniczo jest mozliwe. autorze sprawdz moze czy ojciec nie poinstalowal 10k toolbarow, czy nie chodza wam w tle ciagle koparki bitcoinow lub cos niejawnie zajmuje cala siec zaciagajac p2p.
Najczęściej komentowane teksty | |
---|---|
Ostatnie 7 dni | |
Ostatnie 30 dni | |
Ogólnie |
marianek001 [YAFUD.pl] | 18 Września, 2018 16:22
Prawo do odstąpenia od nowo zawartej umowy wynosi 14 dni od jej podpisania...także polecam
Nuśka | 94.254.145.* | 18 Września, 2018 17:07
Możesz odstąpić od umowy, bo nie odpowiadają ci warunki - wolny internet. I następnym razem nie wysyłaj ojca samego